لايحه باشگاه خبرنگاران جوان وضعیت جوی آب و هوا

لايحه: باشگاه خبرنگاران جوان وضعیت جوی آب و هوا شهرستان سمنان فروردین ماه باشگاه خبرنگاران سمنان

گت بلاگز اخبار پزشکی افزایش هر سال ۹۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور عزیزمان ایران

عضو انجمن سرطان کشور عزیزمان ایران گفت: هر سال حدود ۹۵ هزار بیمار تازه به شمار مبتلایان به این بیماری در کشور عزیزمان ایران افزوده می‌شود.

افزایش هر سال ۹۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور عزیزمان ایران

افزایش هر سال ۹۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان در ایران

عبارات مهم : ایمنی

عضو انجمن سرطان کشور عزیزمان ایران گفت: هر سال حدود ۹۵ هزار بیمار تازه به شمار مبتلایان به این بیماری در کشور عزیزمان ایران افزوده می شود.

به گزارش ایسنا، پروفسور ناصر پارسا در جلسه هیئت مدیره موسسه خیریه امام حسین (ع)، مرکز حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ساوه، افزود: سرطان یکی از ۳۳ هزار بیماری آشنا شده است در دنیاست. بیش از ۲۷۰ نوع سرطان آشنا شده است است که هر کدام درمان خاص خود را می طلبد.

افزایش هر سال ۹۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور عزیزمان ایران

وی، جراحی، شیمی درمانی و … را از جمله راه های سنتی درمان بیماری سرطان دانست و گفت: بااهمیت ترین شیوه جهت درمان سرطان به کارگیری سیستم ایمنی بدن هست. در این روش با تغذیه سالم و پرهیز از تغذیه غلط و تقویت سیستم ایمنی به جنگ با سرطان می رویم.

وی در ادامه با اشاره به ۱۰ عامل جهت مبارزه با سرطان از طریق تقویت سیستم ایمنی بدن گفت: اگر تنها هفت عامل از این ۱۰ عامل را رعایت کنیم ۴۰ درصد آمار مبتلایان به سرطان در کشور کم کردن خواهد یافت که بااهمیت ترین آنها عدم مصرف دخانیات است.

عضو انجمن سرطان کشور عزیزمان ایران گفت: هر سال حدود ۹۵ هزار بیمار تازه به شمار مبتلایان به این بیماری در کشور عزیزمان ایران افزوده می‌شود.

پارسا تصریح کرد: دخانیات عامل مهم مبتلا شدن به سرطان است و بویژه آمار زیادی مصرف قلیان در بین جوانان این آمار را به طور چشمگیری زیاد کردن داده هست. اگر مصرف دخانیات کنار گذاشته شود، سیستم ایمنی بدن تقویت می شود و می توان به آسانی به جنگ با سرطان پرداخت. تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف سبزیجات و لبنیات و روش های صحیح تغذیه صورت خواهد گرفت تا بتوانیم با تغذیه درست به مبارزه با سرطان و بیماری دیگری مانند دیابت که دو بیماری نهفته در انسان هستند، بپردازیم. در تقویت سیستم ایمنی بدن باید به گونه ای بدن را مقاوم کرد که گلبول های سفید بتوانند هر سلول سرطانی که بوجود آمده است را نابود کنند.

وی در ادامه گفت: باید به گونه ای در حوزه درمان بیماری سرطان عمل کرد که بیماران مبتلا به سرطان درد و رنجی جز زحمت بیماری نداشته باشند و استرس های ناشی از هزینه های درمان، درد و زحمت بیماران را زیاد کردن ندهد. اینجاست که نقش مراکز حمایتی و موسسات خیریه نظیر موسسه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در ساوه زیاد احساس می شود که با خدمات دهی به بیماران موجب کم کردن درد و زحمت آنان می شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان، درمان می شوند و ۵۰ درصد مابقی نیز به یک پروسه ۱۰ ساله جهت درمان نیاز دارند، افزود: انتظار می رود که با پیشرفت علم پزشکی تا دهه آینده بیش از ۸۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان، درمان شوند.

افزایش هر سال ۹۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور عزیزمان ایران

وی گفت: در گذشته تنها ۱۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان، درمان می شدند و ۹۰ درصد بیماران فوت می کردند، ولی در حال حاضر ۵۰ درصد بیماران درمان می شوند و علت آن اولا تشخیص زودرس با آزمایشات متفاوت و ثانیا زیاد کردن آگاهی های مردم نسبت به گذشته در مورد بیماری سرطان، به روز شدن اطلاعات مردم با فعالیت در شبکه های مجازی و اینترنت و نیز پیشرفت های قابل توجه علوم پزشکی است.

پارسا با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان بالای ۶۰ سال سن دارند، افزود: یکی از دلایل فوت و میرهای افراد مبتلا به سرطان با سن کمتر در گذشته، نبود واکسن است که فوت های زودرس را رقم می زد ولی امروزه اینطور نیست. در آن روزها سطح بهداشت مردم پائین بود و عامل انتقال عفونت و نهایتا آمار زیادی بیماری سرطان در جامعه وجود داشت.

عضو انجمن سرطان کشور عزیزمان ایران گفت: هر سال حدود ۹۵ هزار بیمار تازه به شمار مبتلایان به این بیماری در کشور عزیزمان ایران افزوده می‌شود.

وی، مرسوم ترین نوع سرطان میان مردان را سرطان معده و در بین زنان سرطان پستان دانست و گفت: علت عمده بیماری سرطان، تغذیه ناسالم است و چون زنان از نظر حجم غذا نسبت به مردان کم خوراک تر هستند، در بین زنان سرطان معده در رتبه دوم قرار دارد.

وی، بدترین سرطان را در بین ۲۷۰ سرطان آشنا شده، سرطان لوزالمعده دانست و گفت: لوزالمعده انسولین ساز است و این هورمون میزان قند خون را نرمال نگه می دارد، لذا اختلال در کار آن جهت فرد دردآور هست. در میان مردان بعد از سرطان معده، سرطان مثانه، روده بزرگ و پروستات در رتبه های بعدی قرار دارند.

افزایش هر سال ۹۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور عزیزمان ایران

پارسا عامل دیگر در بروز سرطان را آلودگی زیست محیطی بیان کرد و گفت: دنیا روز به روز آلوده تر می شود و این زیاد کردن آلودگی منجر به زیاد کردن مبتلایان به سرطان خواهد شد. از این رو باید مرحله تشخیص این بیماری را در بین مردم تقویت کرد تا درمان راحت تر و ساده تر شود.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل موسسه خیریه امام حسین (ع) مرکز حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در ساوه نیز گفت: براساس آمارهای جهانی از هر ۱۰۰ هزار نفر در دنیا ۱۳۰ نفر مبتلا به سرطان هستند؛ در حالی که در ساوه با جمعیت نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر حدود ۳۵۰ نفر مبتلا به سرطان شناسایی شده است اند.

سیدسبحان حبیبی افزود: آمار مبتلایان به سرطان در ساوه که در این موسسه ثبت شده است است با آمار جهانی تطابق ندارد و این بدان معنا نیست که آمار سرطان در ساوه همین ۳۵۰ نفر است بلکه بیش از اینهاست، ولی شناسایی نشده اند.

وی با اشاره به نقش رسانه ها به منظور معرفی مراکز حمایت از بیماران سرطانی به مردم در جهت ثبت آمار مبتلایان به سرطان در این موسسات اظهار کرد: اگر بیماران مبتلا به سرطان در این موسسات تحت پوشش قرار گیرند، اولا آمار دقیقی از این بیماران خواهیم داشت و ثانیا از خدمات حمایتی و یارانه دولت بهره مند خواهند شد؛ به عنوان مثال هزینه حدود هشت میلیونی تهیه یک دارو به ۴۰۰ هزار تومان کم کردن خواهد یافت.

حبیبی در ادامه با نحوه کسب درآمد این موسسه از طریق واریز نقدی به حساب بانکی به وسیله خیرین و مردم، صندوق صدقات، قبوض اشتراکی ماهیانه و مراجعات مردمی اشاره کرد و گفت: در چهار ماهه امسال ۹۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به وسیله مردم به موسسه کمک نقدی شده است است که تاکنون ۸۷ میلیون تومان آن بین بیماران تحت پوشش هزینه شده است است.

واژه های کلیدی: ایمنی | تغذیه | سیستم | بیماری | تقویت بدن | مبتلا شدن | سرطان معده | تغذیه سالم | درمان سرطان | سرطان پستان | شیمی درمانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs